AXON K-80 Hearing Aid Machine
৳ 1850.00 Original price was: ৳ 1850.00.৳ 1450.00Current price is: ৳ 1450.00.
AXON K-80 Digital Hearing Aid
AXON K-80 Mini Hearing Amplifier in Ear, Sound Amplifier Ear Hearing Aid, Volume Adjustable Clear Hearing
| Brand | AXON K-80 |
| Type | Hearing Aid |
| Use For | Unisex |
Feel free to Call to Find out About any Product Search Order & Delivery-
Office: +88 02-41000286
Hotline: +88 01713-992472
AXON K-80 Hearing Aid Machine
AXON K-80 Hearing Aid Amplifier in Ear, Sound Amplifier Ear Hearing Aid, Volume Adjustable Clear Hearing
Quick Overview
- It’s a good choice when you watching the TV, enjoy the movies, opera, entertainment, and have classes and attending the meeting or home
- Small size, Light weight, great power, easy operating
-
K-80 Mini Hearing Amplifier in Ear, Sound Amplifier Ear Hearing Aid, Volume Adjustable Clear Hearing
♥ If you do not use the original hearing aid machine, your hearing will be further reduced.
Products Descriptions of AXON K-80 Hearing Aid
| Brand Name: | Axon |
| Item Type: | Ear Care |
| Material: | ABS |
| Model Number: | K-80 |
| Size: | 1.9 x 1.4 x 1.6cm |
| Max Sound Output: | ≥120 dB |
| Item Size: | 1.9 x 1.4 x 1.6cm |
| Quantity: | 1 Pcs |
| Net Weight: | 3g |
K-80 Hearing Aid:
1 Hearing amplifier, one Carrying Case, two Button Cells, three Earplugs (Small, Mid, Large) This device channel digital sound process permits the user to regulate volume filter out unwanted noise caused by air flow or wind Deliver direct, powerful, and smooth sound correct into your ear Smaller than
5 reviews for AXON K-80 Hearing Aid Machine
You may also like…
Digital Hearing Aid
DIGITAL HEARING BANGLADESH
Digital Hearing Aid-RIONET
Digital Hearing Aid-RIONET is small enough to fit any ear hidden behind your ear. You can force the sound from the outside to reach the inside of the ear and you can hear everything. Able to control sound volume. Buy Online or Order Over Phone—Available Delivery all Over Bangladesh Hotline: 01713-992472 (Office) 02-41000286 Rechargeable Hearing Aid Sony Hearing Aid Mini Hearing AidRIONET Hearing Aid Rechargeable
Best Hearing Aid Rechargeable System
As a Result Good Sound Rechargeable Hearing Aid, Brand: RIONET Buy Advanced Digital Hearing Aid from Aleef Surgical, Call to get Crystal Sound, Adjust System and Smart Design Hearing Aid at the lowest prices at wholesale prices in Bangladesh Hearing aids are available according to the doctor’s report, in addition to talking directly to the patient, the hearing aid machine is also adjusted. Contact: 01713-992472 We Believe in Quality No Compromise in QualitySmall Hearing Aids
Small Hearing Aids Price in Bangladesh
| Small Hearing Aid | Price in BD |
| Item | Small Hearing Aids |
| Brand Name | Hearing Amplifier |
| Product ID | 8087 |
| Best Price | BDT. 7,000 |
| Status | In Stock |
| Updated | 3 hours ago |
| Origin of Place | China |
ডিজিটাল হিয়ারিং এইড মেশিন
বাংলাদেশে হিয়ারিং এইড মেশিনের দাম:
| Hearing Aids | Price in BD |
| AXON 168 | BDT. 1850 |
| AXON K88 | BDT. 2350 |
| Voice Amplifier Mini | BDT. 7,000 |
| Sony 158 | BDT. 14,500 |
| Sony 115 | BDT. 12500 |
| BTI | BDT. 3800 |
| Rionet | BDT. 5500 |
| Rionet Rechargeable | BDT. 6200 |
| Wilton | BDT. 4000 |
| Semense | BDT. 22,000 |
Related products
ACCU CHEK Aviva Blood Glucose Test Strip
ALPK2 Blood Pressure Machine with Stethoscope | Japan
AP Plus|Blood Glucose Monitoring System
Baby Blood Pressure Machine
| infant BP Machine | Price in BD |
| Item | Infant BP Machine |
| BP Machine Brand | ALPK2-Japan |
| Stethoscope | Made in China |
| Best Price | BDT. 3,280 |
| Status | In Stock |
| Updated | 3 hours ago |
| Sales Category | Wholesale/Supplier |
Baby Thermometer
Baby Thermometer-The Best Price in Bangladesh
It is very important to keep a baby thermometer at home to measure children's fever. When our children are sick for a long time and have to measure their fever, it is very difficult to measure the fever of young children with a normal thermometer. Feel free to Call to Find out About any Product Search Order & Delivery- Office: +88 02-41000286 Hotline: +88 01713-992472BIONIME Test Strip GS-100
Glucoleader Enhance Test Strip
- Quality guarantee period: 2 years for stock and 3 months after unpacking.
- GlucoLeaderTM blood glucose test strips may only be used with biosensors
- GlucoLeader TM Blood Glucose Meter. It is designed for quantitative measurement.
- Capillary whole blood glucose concentration in diabetic patients or by the health care
- For glucose monitoring at home or in a healthcare facility


First Aid Kit and Safety
Rima –
Excellent Products
Shapna –
দাম হিসেবে অনেক সুন্দর হিয়ারিং এইড। যারা সামান্য কম শোনে মেশিন টি তাদের জন্য খুব ভালো কাজ করে।
A. Kader –
Very Nice. Mutamuri suna jay
Sultana –
Dam hisebe thik ache. Nite paren
Abdul Hai –
Mutamuti Chole,